تزیین سفره و غذای نذری محرم و صفر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

تزیین سفره و غذای نذری محرم و صفر,تزیین سفره و غذای نذری محرم,تزیینات سفره و غذای نذری محرم و صفر,تزیین جدید سفره و غذای نذری محرم و صفر,تزیین سفره و غذای

Decorated tablecloths and votive food Muharram and Safar (1) Decorated tablecloths and votive food Muharram and Safar (2) Decorated tablecloths and votive food Muharram and Safar (3) Decorated tablecloths and votive food Muharram and Safar (4)

برای سفره نذر چی لازمه؟؟چه غذاهایی و چگونه تزیین می کنند؟

هدف از برگزاری این سفره ها فقط حالت معنوی ، روحانی و درونی بودن آن نسبت به ائمه اطهار است ( و بعد از آن تجملات سفره مطرح است). تمام سفره های مذهبی را روی زمین پهن می کنند تا فضای بهتری تأمین شود.

در سفره حضرت ابوالفضل (ع) از شله زرد، آش رشته و عدس پلو برای تزئین استفاده می شود.

عدس پلو را با زرشک ، کشمش ، زعفران و خلال بادام تزئین می کنیم سپس گوشت چرخ کرده را که از قبل آماده کرده ایم را در کناره های ظرف عدس پلو قرار می دهیم.

آش را با کشک مخلوط می کنیم، و آنرا با نعناع داغ تزئین می نمائیم سپس مقدار کمی کشک روی آن می ریزیم و بعد کشکها را با زعفران تزئین می کنیم.

شله زرد را با دارچین و خلال بادام تزئین می نمائیم.

هسته های خرما را در آورده و داخل آنها خلال بادام قرار می دهیم. آجیل مشکل گشا را داخل تورهای تزئین شده می ریزیم.

در سفره ابوالفضل حتماً باید آجیل مشکل گشا باشد.

نان و سبزی ، کاچی و حلوا را تزئین می کنیم.

حلوا را داخل بشقاب ریخته ، روی آنرا صاف می کنیم، سپس با ابزار سفره آرایی بصورت (+) به حلوا نقش می دهیم.

در سفره آرایی از ابزار آرایشی که است ، استفاده می کنیم و قسمتی از حلوا را که فاقد نقش است ، بوسیله این ابزار نقش می دهیم.

با پودر نارگیل آن را تزئین می کنیم و ما بین پودر نارگیلها خلال بادام قرار می دهیم.

 کاچی را داخل بشقاب می ریزیم ، دارچین را بصورت اریب روی آن می ریزیم، سپس نقش لوزی را داخل آن در می آوریم ، داخل هر یک از لوزیها مقداری پودر نارگیل می ریزیم و با خلال بادام اطراف آن را تزئین می کنیم.

 نان و سبزی را بصورت قیف پیچانده ، داخل سینی می گذاریم و تزئین می کنیم.

**************

تزئین سبزی خوردن

وقتی روی سفره غذا یک ظرف پر از سبزی های تازه و باطراوات می گذارید، نه تنها کسانی که دور سفره نشسته اند اشتهای بیشتری پیدا می کنند بلکه با رنگ سبز و قرمز سبزی خوردن هم ظاهر بسیار زیبایی به سفره غذا می بخشید. البته، اگر فقط چند دقیقه ای وقت بگذارید و سبزی ها را زیباتر داخل ظرف بچینید، بدون شک میز و سفره ای زیباتر هم خواهید داشت.

برای این کار می توانید پیازچه و تربچه ها را به شکلی دیگر تزئین کنید و داخل ظرف قرار دهید؛ می توانید قسمت سفید رنگ پیازچه هایی را که شسته و پاک کرده اید، به کمک یک چاقوی تیز، شش برش بزنید؛ برای این کار بهتر است نوک چاقو را داخل ساقه پیازچه فرو کنید و به سمت بالا بکشید. سپس آنها را درون ظرفی پر از آب بگذارید تا بعد از مدتی پرهای پیازچه باز شده و ظاهری مانند گل مریم پیدا کند.

همچنین تربچه را هم می توانید به اشکال مختلف تزئین کنید و در ظرف قرار دهید. برای این کار تربچه های یک اندازه، گرد و قرمز رنگ را انتخاب کنید. حالا می توانید ترب ها را به قسمت های مختلف تقسیم کرده و آنها را چند برش بزنید تا ظاهر زیبایی پیدا کند که البته این کار ساده ترین شیوه تزئین است.

یکی دیگر از شیوه های تزئین این است که سر و ته تربچه را بکنید و چهار طرف آن را برش دهید؛ به طوری که قسمت وسط ترب، به شکل مربع دربیاید. پس از ایجاد این برش ها هم باید تربچه را داخل ظرف آب بگذارید تا کاملا از هم باز شود.

همچنین اگر دوست داشته باشید تربچه ها را به شکل موش درآورید، نباید دم تربچه ها را هنگام پاک کردن بکنید و دور بریزید؛ چراکه موش تان باید دم داشته باشد! حالا از یک تربچه دیگر، دو حلقه خیلی نازک برای گوش موش برش دهید و جدا کنید.

دو برش هم بالای تربچه ای که قرار است شبیه موش شود، بزنید. سپس، گوش ها را داخل این برش ها قرار دهید تا موش تان کامل شود. برای درست کردن چشم های موش هم می توانید پوست روی تربچه را به اندازه یک دایره کوچک بکنید تا دایره سفید، چشم های موش تان شود.

ارسال نظر