بیوگرافی و عکس آزیتا حاجیان بازیگر سریال کیمیا

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آزیتا حاجیان بازیگر سریال کیمیا بیوگرافی آزیتا حاجیان تصاویر آزیتا حاجیان تصاویر جدید آزیتا حاجیانجدید ترین عکس های آزیتا حاجیان جدیدترین عکس آزیتا حاجیان عکس آزیتا حاجیان عکس اینستاگرام آزیتا حاجیان عکس جدید آزیتا حاجیان عکس های جدید آزیتا حاجیان مصاحبه با آزیتا حاجیان مصاحبه با آزیتا حاجیان در رابطه با سریال کیمیا معرفی آزیتا حاجیان

Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (2)

 

عکس آزیتا حاجیان

آزیتا حاجیان متولد ۲۱ دی ماه سال ۱۳۳۶ در ملایر میباشد.
آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا در سال ۱۳۵۸ با هم ازدواج کرد و آنها دارای دو دختر شدند که هر دوی آنها نیز بازیگر هستند: مهراوه شریفی نیا و ملیکا شریفی نیا.این زوج هنرمند مدتی است که از یکدیگر جدا شده اند.
محمد کریمی هراتی همسر آزیتا حاجیان
همسرم آقای هراتی در سال ۱۳۵۶ هم دانشگاهی من در دانشکده هنرهای دراماتیک بودند، ایشان طراح صحنه تئاتر هستند و در یکی از نمایش ها که من نقش ژاندارک را بر عهده داشتم به عنوان طراح صحنه در کنار گروه حضور داشتند. ایشان با یکی از دوستان خوب من که هم دانشگاهی ما بود ازدواج کردند و به خارج از کشور مهاجرت کردند، اما متاسفانه همسر ایشان بر اثر بیماری از دنیا رفتند و ایشان دوباره چند سال پیش به ایران بازگشتند. آقای هراتی علاوه بر اینکه رشته طراحی داخلی را در کانادا خوانده اند، فارغ التحصیل رشته معماری نیز هستند و به طور حرفه ای نقاشی می کنند.
دنیای بازیگری آزیتا حاجیان
حاجیان لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیکِ دانشگاه هنر است. آغاز فعالیت هنری او از ۱۳۵۴ با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» بود. از دیگر نمایش های او می توان به «بهرام چوبینه»، «ژاندارک»، «نسل آواره»، «نمایش بی کلام»، «دایره گچی قفقازی» و … اشاره کرد.
حاجیان فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۸ با فیلم دزد عروسک ها ساخته محمدرضا هنرمند آغاز کرد. او در این فیلم به همراه دخترش مهراوه به ایفای نقپ پرداخت.
مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه هایش را از دردسرهای صاحب خانه شان، خورخور، نجات دهد….
او در سال ۱۳۷۷ در هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم روبان قرمز برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین الملل شد.
آزیتا حاجیان حضور در تلویزیون از سال ۱۳۷۳ با مجموعه آپارتمان آغاز کرد و پس از آن در سریال هایی همچون آوای فاخته ، امام علی و دبیرستان خضراء به ایفای نقش پرداخت.

Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (1)

فیلم شناسی آزیتا حاجیان
سینما
۱۳۹۲ لاله
۱۳۸۷ کیمیا و خاک
۱۳۸۷ تاکسی نارنجی
۱۳۸۶ خواب زمستانی
۱۳۸۶ دیوار
۱۳۸۶ محیا
۱۳۸۴ باغ فردوس، پنج بعدازظهر
۱۳۸۲ شمعی در باد
۱۳۸۲ معادله
۱۳۷۹ موج مرده
۱۳۷۷ روبان قرمز
۱۳۷۵ ابر و آفتاب
۱۳۷۳ آدم برفی
۱۳۷۳ راه افتخار
۱۳۷۲ راز گل شب بو
۱۳۷۱ دایان باخ
۱۳۷۱ هنرپیشه
۱۳۷۰ اوینار
۱۳۶۹ سفر جادویی
۱۳۶۸ دزد عروسک ها

Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (3) Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (4)

مجموعه تلویزیونی
۱۳۷۳ – «آپارتمان»
۱۳۷۳ – «آوای فاخته»
۱۳۷۰-۱۳۷۵ – «امام علی»
۱۳۷۴-۱۳۷۵ – «دبیرستان خضراء»
۱۳۷۵ – «دومین انفجار»
۱۳۸۰ – «سفر سبز»
۱۳۸۶ – «ساعت شنی»
۱۳۸۷ – «دومین انفجار»
۱۳۸۷ – آینه های نشکن
۱۳۹۰ – «تا ثریا»

Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (5) Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (6) Biography and Photos Azita Hajian actor Kimiya (7)

بازی گردان
روبان قرمز (۱۳۷۷ )
سایه ها (۱۳۸۴ )

ارسال نظر