کالزونه کالباس و ذرت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن کالزونه کالباس و ذرت,طرز تهیه کالزونه کالباس و ذرت,آموزش کالزونه کالباس و ذرت,دستور کالزونه کالباس و ذرت,آموزش تصویری کالزونه کالباس و ذرت,مواد لازم کالزونه کالباس و ذرت,روش تهیه و پخت کالزونه کالباس و ذرت,آموزش تهیه کالزونه کالباس و ذرت,

 

کالزونه کالباس و ذرت

مواد اولیه :

پنیر پارمزان رنده شده1/2 لیوان
ذرت1 لیوان
جعفری خرد شده2 قاشق غذاخوری
سیر2 حبه

 مواد خمیر :

آرد3 لیوان
مایه خمیر فوری2 قاشق چایخوری
نمک1 قاشق چایخوری
شیر3/4 لیوان
آب1/2 لیوان
روغن زیتون2 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق چایخوری

 رومال خمیر :

زرده تخم مرغ1عدد
آببه مقدار کم

 

خمیر مایه فوری و 1/2 لیوان آب ولرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس شیر ، روغن زیتون ، 2 لیوان آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند 1 لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.
با دست مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را چند دقیقه ورز دهید ، کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و 1 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود.
فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه نازک پهن کنید سپس با لیوان خمیر را به شکل گرد قالب بزنید.
ذرت کنسروی ، کالباس خرد شده ، سیر خرد شده ، پنیر پارمزان و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، روی هر خمیر مقداری از این مایه قرار دهید سپس خمیر را تا بزنید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید سپس با فشار لبه چنگال دو طرف خمیر را به هم بچسبانید.
داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را 30 دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.

ارسال نظر