پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,طرز تهیه پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,آموزش پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,دستور پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,آموزش تصویری پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,مواد لازم پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,روش تهیه پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,آموزش تهیه پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل,

 

پاناکوتای شکلات تلخ و کارامل

مواد اولیه :

کره1/4 پیمانه
شکر قهوه ای1/3 پیمانه
شیره ذرتیک قاشق غذاخوری
وانیلنصف قاشق چایخوری
پودر ژلاتینیک قاشق چایخوری
آب1.5 قاشق غذاخوری
خامه پرچرب1.5 پیمانه
شکر دانه درشت1/4 پیمانه
شکلات تلخ 60 درصد رنده شدهیک پیمانه
پودر شکریک قاشق غذاخوری

 

برای تهیه کارامل، در یک قابلمه متوسط، 1/4 پیمانه خامه پرچرب، کره، شکر قهوه ای و شیره ذرت را با هم مخلوط کنید. روی حرارت ملایم اجازه دهید بجوشد. به طور مدام اطراف آن را پاک کنید تا به دیواره قابلمه نچسبند و نسوزند. اجازه دهید دو دقیقه قل بزند.
آن را از روی حرارت بردارید و وانیل را اضافه کنید. ظرف را کنار بگذارید و به سراغ شکلات بروید.
آب را داخل یک کاسه کوچک بریزید. ژلاتین را داخل آن بریزید و 5 دقیقه مهلت دهید تا نرم شود.
برای تهیه مخلوط شکلات، در یک قابلمه کوچک، یک پیمانه خامه پرچرب و شکر دانه درشت را با هم مخلوط کنید. روی حرارت ملایم آن را حرارت دهید تا بجوشد. از روی حرارت بردارید. ژلاتین نرم شده را اضافه کنید و به قدری هم بزنید تا حل شود. شکلات 60 درصد را اضافه کنید. اجازه دهید 5 دقیقه بماند. آن را به مخلوط شکلات اضافه کنید و با خامه هم بزنید.
لیوان های پایه بلند یا پیاله های مخصوص دسر را با مخلوط شکلات پر کنید. 20 دقیقه اجازه دهید تا سرد شود. کارامل را اضافه کنید و 15 دقیقه بگذارید تا سرد شود. بقیه مخلوط شکلات را روی آن بریزید و دوباره به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا سرد شود.
در یک کاسه کوچک، 1/4 پیمانه خامه پرچرب و پودر شکر را با هم هم بزنید تا کف نرم و سفیدی به دست بیاید. هنگام سرو هر پاناکوتا، مقداری از این خامه شیرین شده را روی هر ظرف بریزید. در صورت تمایل می توانید تکه هایی از شکلات تلخ را نیز روی آن بگذارید یا رنده کنید.

ارسال نظر