میکادوهای نیمه شکلاتی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن میکادوهای نیمه شکلاتی,طرز تهیه میکادوهای نیمه شکلاتی,آموزش میکادوهای نیمه شکلاتی,دستور میکادوهای نیمه شکلاتی,آموزش تصویری میکادوهای نیمه شکلاتی,مواد لازم میکادوهای نیمه شکلاتی,روش تهیه میکادوهای نیمه شکلاتی,آموزش تهیه میکادوهای نیمه شکلاتی,

میکادوهای نیمه شکلاتی

 

مواد اولیه :

کره یا روغن جامد2 /1 پیمانه
پودر قند2 /1 پیمانه
وانیل4 /1 ق چایخوری 
آرد125 گرم
پودر بادام1 پیمانه
شکلات تخته ای150 گرم
پودر کاکائو2 ق س
شیربه مقدار لازم

 

1. ابتدا آرد را در قابلمه مناسبی و در حرارت ملایم بدون روغن تفت دهید تا رنگ آن کمی تغییر کرده و خامی آن گرفته شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و کره یا روغن را به آرد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید.در این مرحله پودر کاکائو را اضافه کرده، به هم زدن ادامه دهید. سپس از روی حرارت برداشته و کمی صبر کنید تا خمیر خنک شود. بعد پودر قند و پودر بادام را همراه با وانیل خوب مخلوط کنید.
نکته: اگر خمیر سفت شد، کمی شیر اضافه کنید و اگر شل بود کمی پودر بادام بیفزایید.
2. حالا مواد را با همزن خوب بزنید تا به صورت کرمی نرم و یکنواخت درآید. این مخلوط کرمی را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.در این فاصله قالب مستطیل شکلی آماده کرده و کف آن را با یک یا چند ورق نان بستنی بپوشانید.
3. سپس مایه داخل میکادو را از یخچال بیرون آورید و به 2 قسمت مساوی تقسیم کنید، یک قسمت آن را روی نان بریزید و با پشت قاشق در تمام سطح نان پخش کنید. پس از آن دوباره لایه دیگری از نان را روی مواد قرار دهید و در آخر با دست روی نان فشار دهید تا مواد به هم فشرده شود.باقیمانده مایه را به روش قبلی روی نان پخش کرده و دوباره با لایه دیگری از نان پوشش دهید.در این مرحله هم با فشار دست لایه های نان و مواد را به هم فشرده کنید.
4. سپس سینی را به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.پس از گذشت این مدت، سینی را از یخچال خارج کرده و با چاقوی تیغه بلند تیزی شروع به برش دادن کنید. برش ها را به صورت مربع های 3 �- 3 سانتی متر انجام دهید.شکلات تخته ای را داخل کاسه ای بریزید و روی کتری درحال جوش قرار دهید تا آب شود.
5. سپس ظرف آن را از روی کتری بردارید و کناری بگذارید تا کمی از حرارت افتاده و سرد شود. حالا هرکدام از برش های میکادو را تا نیمه در شکلات آب شده فرو ببرید و در ظرف دیگری قرار دهید تا سرد شود. بعد از اینکه همه میکادوها را به همین ترتیب نیمه شکلاتی کردید، آنها را در ظرف بچینید.

ارسال نظر