مارمالاد زرد آلو

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن مارمالاد زرد آلو,طرز تهیه مارمالاد زرد آلو,آموزش مارمالاد زرد آلو,دستور مارمالاد زرد آلو,آموزش تصویری مارمالاد زرد آلو,مواد لازم مارمالاد زرد آلو,روش تهیه و پخت مارمالاد زرد آلو,آموزش تهیه مارمالاد زرد آلو,

 

مارمالاد زرد آلو (1) مارمالاد زرد آلو (2) مارمالاد زرد آلو (3) مارمالاد زرد آلو (4)

مارمالادِ زرد آلو پرطرفدارترین مارمالاد است و تهیۀ آن بسیار ساده بوده. برای استفاده در شیرینی ها هم بسیار مناسب است.

مناسب برای :

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

زرد آلو به خودی خود بسیار خوش خوراک است چه برسد به این که مارمالاد شود. این مارمالاد تابستانی سفره شما را شیرین می‌کند. نان دلخواه‌تان را بردارید، روی آن کره بمالید و مقدار مارمالاد روی آن بریزد و میل کنید. مزه و عطر آن قابل مقایسه با کمتر مربایی است. این مارمالاد را درست کنید هم خودتان میل کنید و هم به دوستانتان هدیه کنید. مارمالاد زردآلو جدا از زمان آماده سازی ظرف مدت 40 دقیقه آماده می شود و پس از سرد شدن آمادۀ سرو می باشد.

مواد لازم:

زرد آلو

4 کیلو گرم

شکر

1 کیلو گرم

ژلاتین

2 تا 3 ورق

آبلیمو

نصف استکان

طرز تهیه:
  1. زردآلوها را می شوییم و هسته آنها را می گیریم. سپس آنها را کمی له می کنیم و چرخ می کنیم. شکر را روی آن می ریزیم و می گذاریم 2 الی 3 ساعت بماند تا شکر، کمی آب شود.
  2. مواد را داخل یک قابلمه لعابی می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم و گاهی بهم می زنیم تا مارمالاد به جوش آید و مایه، کاملاً سفت شود.
  3. ژلاتین را در کمی آب جوش حل می کنیم و آن را همراه آبلیمو داخل مارمالاد می ریزیم و می گذاریم یکی دو جوش دیگر بزند. سپس آن را از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم کمی خنک شود.
  4. مارمالاد باید بعد از سرد شدن، کاملاً غلیظ و بدون آب باشد.

ارسال نظر