طرز تهیه ماهی شکم پر با روکش خمیر + عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

طرز تهیه ماهی شکم پر, آموزش درست کردن ماهی شکم پر با روکش خمیر ,روش تهیه ماهی شکم پر با روکش خمیر ,خمیر روكش برای ماهی,ماهی شكم پر,طرز تهیه ماهی,دستور پخت ماهی شکم پر با روکش خمیر

 

مواد اولیه :

برای 2 نفر
ماهی (حدودا 300گرم)1عدد
پیاز1عدد
سیر2حبه
هویج1عدد
سبزی (شامل گشنیز،جعفری و ریحان)از هركدام 4شاخه
لیمو2عدد
فلفل (تند)2عدد

 مواد خمیر :

آرد (غنی شده)225گرم
نمكنصف قاشق چایخوری
تخم مرغ1عدد
روغن2قاشق غذاخوری
آب (ولرم)150میلی لیتر
زعفران (اختیاری)به میزان لازم

طرزتهیه:

ابتدا فر را روی حرارت حدودا 150درجه تنظیم و روشن می‌كنید .ماهی درسته را از فلس پاك می كنید. شكم آن را باز كرده تمیز می‌كنید و سپس خوب شستشو می‌دهید. داخل شكم ماهی را با آبلیمو و نمك مزه دار می‌كنید و باپیاز خرد شده، سیر ،هویج فلفل سبز و شاخه های سبزی كه همگی را ریز كرده اید پر می كنید. برای مزه دارشدن بیشترروی مواد داخل ماهی هم ،‏آب لیمو تازه میریزید . شكم ماهی را می‌بندید و آن را داخل فر قرار میدهید تا نیم پز شود.

طرز تهیه ماهی شکم پر با روکش خمیر + عکس

طرز تهیه خمیر:

آرد و نمک را در ظرفی الک کرده ، در مرکز آن گودی ایجاد کنید. تخم مرغ را به همراه كمی زعفران یا زردچوبه خوب با مخلوط كن میزنیم.سپس به همراه آب و روغن آفتابگردان داخل گودی بریزید و مواد را مخلوط کنید تا خمیر چسبنده ای به دست آید. خمیر را روی سطح آردپاشی شده ضربه بزنید تا چسبندگی آن از بین برود، خمیر را روی یک حوله قرار دهید و یک کاسه روی آن برگردانید و به مدت 30 دقیقه در محیط گرم استراحت دهید سپس خمیر را رروی سطح آرد پاشی شده باز كنید. به طوری که کاملاً یکدست و صاف و بدون پاره گی باقی بماند.سپس ماهی نیم پز را روی آن قرار داده و خمیر را روی ماهی بكشید و روی آن را با كره كاملا چرب كنید و داخل ظرف فر قرار داده و اجازه دهید خمیر بپزد.
 

نكات:

1)نکته ی قابل توجه در مورد این خمیر این است که این خمیر بهتر است روی پارچه باز شود به این صورت که پارچه را روی میز ببندید تا حرکت نکند سپس روی آن آرد کافی بپاشید و با وردنه نازک کنید.
2)تبحر در بازکردن این خمیر در نتیجه گیری بهتر امر بسیار مهمی است.
3)بهتر است سر و دم ماهی را بكنید و آن را با خمیر خودتان شكل دهید تا قابل خوردن شود.
4)میتوانید از هر ماده ای كه خواستید برای داخل شكم ماهی استفاده كنید.

ارسال نظر