طرز تهیه ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,طرز تهیه ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,آموزش پختن ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,دستور ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,آموزش تصویری ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,مواد لازم ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,روش تهیه و پخت ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,آموزش تهیه ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل,

طرز تهیه ترافــل اســمارتیزو چیــز کوکــی ترافــل

 

مواد اولیه :

 مواد لازم برای30 تا 40 عددچیزکوک :

پنیر خامه ای (به دمای محیط رسیده)یک بسته (200 گرم)
بیسکویت (شکلاتی کرمدار تیره رنگ)30 عدد
شکلات (سفید ریز شده)400 گرم

 مواد لازم برای 25 تا 30 عددترافل :

خامه (پرچرب یا خامه قنادی)150 گرم
اسمارتیز (درشت)250 گرم
شکلات (شیری یا تلخ)300 گرم

 

طرز تهیه ترافل اسمارتیز
شکلات را ریز کرده و در ظرف کم‌عمقی می‌ریزیم. خامه را نیز روی حرارت می‌گذاریم تا گرم شود. مواظب باشید خامه نجوشد. وقتی گرم شد، آن را روی شکلات‌ها ریخته و می‌گذاریم چند دقیقه همانطور بماند، سپس هم می‌زنیم تا شکلات‌ها نیز ذوب شوند. وقتی ذوب شد، روی آن را سلفون کشیده و در یخچال به مدت یک شب تا صبح می‌گذاریم. (حتی می‌توانیم آن را از دو روز قبل آماده کنیم.) بعد از این زمان، حدود 180 گرم از اسمارتیز‌ها را درون کیسه محکمی ریخته، با وردنه روی آنها می‌کشیم تا خرد شوند. (سعی کنید، زیاد پودر نشود و تکه‌های رنگی آن دیده شود) دستان خود را چرب کرده، از مواد شکلاتی، یک قاشق چایخوری برداشته و در دست گرد می‌کنیم. وسط آن را باز کرده، یک عدد اسمارتیز درشت رنگی درون آن قرار داده و دوباره آن را گرد می‌کنیم، سپس آنها را در اسمارتیز خرد شده می‌غلتانیم. آنها را در یک سینی که از قبل، کاغذ روغنی انداخته‌ایم، چیده و در یخچال می‌گذاریم تا سفت شوند.
ترافل‌ها را در ظرف در بسته در یخچال تا بیش از یک هفته می‌توانیم نگهداری کنیم. همچنین در فریزر مدت‌ها قابل نگهداری هستند. فقط قبل از سرو، در دمای محیط یا در یخچال قرار می‌دهیم تا باز شوند.

 

 
طرز تهیه چیزکوکی ترافل
پنیر خامه‌ای را در دمای محیط قرار می‌دهیم تا نرم شود. دو عدد سینی فر را کاغذ انداخته و کنار می‌گذاریم. بیسکویت‌ها را در غذاساز ریخته و پودر می‌کنیم. (اگر غذاساز ندارید، آنها را در کیسه‌ای ریخته و با گوشت‌کوب بکوبید تا پودر شوند) از پنیر خامه‌ای را با مواد مخلوط کرده، اگر مواد منسجم شد و قابل شکل دادن با دست بود، بقیه پنیر را اضافه نمی‌کنیم. در غیر این صورت، بقیه پنیر را افزوده و مخلوط می‌کنیم تا اثری از پنیر نماند. از مایه گلوله‌هایی به اندازه فندق برداشته و آنها را روی کاغذهای روغنی داخل سینی می‌چینیم. ترافل‌ها را به مدت یک ساعت (حداقل) یا یک شب تا صبح در یخچال قرار می‌دهیم. شکلات سفید را روی بخار آب، ذوب کرده یا در مایکروویو هر 30 ثانیه یک بار هم می‌زنیم تا ذوب شود. اگر شکلات ذوب شد، ولی روان نباشد می‌توانیم یک قاشق غذاخوری روغن مایع به آن اضافه کنیم. سپس ترافل‌ها را درون شکلات ذوب شده انداخته، با چنگال ترافل را از شکلات درمی‌آوریم، اجازه می‌دهیم شکلات اضافی بریزد، سپس آنها را دوباره روی کاغذها چیده و در یخچال قرار می‌دهیم حداقل یک ساعت بماند.10 دقیقه قبل از سرو، آنها را از یخچال خارج می‌کنیم.

ارسال نظر