رول میوه خونگی با انبه

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن رول میوه خونگی با انبه,طرز تهیه رول میوه خونگی با انبه,آموزش رول میوه خونگی با انبه,دستور رول میوه خونگی با انبه,آموزش تصویری رول میوه خونگی با انبه,مواد لازم رول میوه خونگی با انبه,روش تهیه رول میوه خونگی با انبه,آموزش تهیه رول میوه خونگی با انبه,

رول میوه خونگی با انبه (1) رول میوه خونگی با انبه (2)

 

برای درست کردن این دسر به ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارید. با این مواد غذایی هم میتونید به تعداد ۸نفر رول میوه درست کنید.
فقط به ۴ تا فنجان مانگو خورد شده نیاز دارید. (این مقدار رو میتونید از حدود ۳ تا میوه بزرگ به دست آورید).

فر رو با دمای ۱۷۵ فارنهایت گرم کنید و روی سینی مخصوص فر، دو تا کاغذ شیرینی پزی و یا کاغذ مومی پهن کنید. مانگوها رو داخل غذاساز و یا مخلوط کن خوب بهم بزنید تا پوره درست بشه و کاملا نرم شود. حالا پوره رو داخل ظرفی که آماده کرده بودید، خوب پهن کنید. با استفاده از یک قاشق پهن و یا پشت ملاقه خیلی خوب و یکتواخت اونو پهن کنید، طوری که ضخامتش به حدود ۸/۱ اینچی برسه.

بعد از اینکه اونو از فر آوردید، روی یک سطح صاف و پوشیده شده با کاغذ مومی قرار داده و بعد اونو به رشته های باریکی برش بدید. بعد میتونید این رشته ها رو رول کرده و کنار هم قرار بدید. به همین سادگی آماده سرو کردنه!

(

نکته:

مدت زمان لازم برای پختن میوه، به ضخامت و البته دمای داخلی فر بستگی داره، ولی شما ببینید، کی میوه کاملا خشک شه تا مطمئن بشید کافیه. دیگه اینکه اگه این دسر رو با درپوش مناسب در یخچال قرار بدید، تا ۱ هفته میمونه.)

ارسال نظر