روش تکثیر و قلمه زدن درخت سرو کاج لاوسون

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

پرورش کاج لاوسون نگهداری کاج لاوسون,درخت کاج لاوسون,روش کاج لاوسون کاج لاوسون و روش تکثیر و قلمه زدن کاج لاوسون,سرو لاوسون و روش تکثیر و قلمه زدن کاج لاوسون

روش تکثیر و قلمه زدن درخت سرو کاج لاوسون

سرو لاوسون -این درخت با عادت رشدی صاف و تاجی نوک باریک که معمولاً بسمت چپ یا راست خمیده میشود دارای برگهایی فلسی و تخم مرغی شکل است که برنگ سبز تیره میباشد.رنگ این برگها در حاشیه روشن تر میشوند و سطح شکمی فلس ها از گرد نقره ای رنگی پوشیده شده که منظره زیبایی را بوجود میآورند.

فصل مناسب قلمه زنی از اواخر شهریور تا اواسط مهر ماه- خاک مناسب : یک سوم ماسه دانه ریز + یک سوم خاک برگ + یک سوم خاک جنگلی. در داخل گلدانهای نایلکسی به قطر 7 الی 10 سانتی متر و به ارتفاع 20 سانتی متر و در داخل هر گلدان 2 عدد قلمه قرار داده شود.- قلمه ها را به عمق 3 الی 4 سانتی متر در داخل خاک قراردمی دهیم. – آبیاری آن روزانه یک بار انجام گیرد.- در فصل سرما با نایلکس روی قلمه ها را مثل گلخانه پوشانده و از تابش مستقیم نور خورشید با ایجاد نیمه سایه جلوگیری شود.- قلمه ها در اواخر اسفند تا اوایل فروردین ریشه دار میگردد.- پس از ریشه دار شدن قلمه ها می توان آنها را جدا کرده و هر نهال ریشه دار در یک گلدان بزرگتر باز کاشت نمود.

ارسال نظر