بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

روشهايي براي بزرگ نشان دادن حمام كوچك , اصول یک دکوراسیون زیبا برای حمام تان,راه هایی برای بزرگ تر به نظر آمدن حمام ,چند راه برای بزرگ تر کردن حمام های کوچک ,کاشی روشن برای نشان دادن فضای بزرگتر حمام ,

 

 

 

توهم بصری

با قرار دادن چند آینه کوچک در کنار هم یا یک آینه بزرگ در دستشویی / حمام می توانید خطای دید و توهم بصری ایجاد کنید. چون آینه فضا را تکرار می کند، باعث می شود اتاق بزرگ تر از آنچه هست، دیده شود.

نصب تاقچه

با نصب تاقچه و شلف روی دیوار، فضای ذخیره بیشتری ایجاد می کنید. این کار کمک می کند تا فضای زمینی کمتر اشغال شود و مثلا به کابینت، سبد، سطل یا … نیازی نداشته باشید. در نتیجه، فضا بازتر دیده می شود و در عین حال، وسایل حمام و دستشویی جای مناسبی هم قرار داده می شوند. بعلاوه، تاقچه های دیواری نمای زیبایی هم دارند و یک عنصر تزئینی نیز به شمار می روند.

طرح افقی

یکی از ترفندهای هوشمندانه و نامحسوس برای بزرگ تر نشان دادن حمام، استفاده از طرح های راه‌راه افقی است. این طرح این توهم را ایجاد می کند که اتاق بزرگ تر و پهن تر است. این ترفند را در لباس پوشیدن هم می توان پیاده کرد؛ افرادی که زیادی لاغر هستند با پوشیدن لباس هایی با طرح راه‌راه افقی، می توانند خود را چاق تر نشان دهند. دقیقا همین نکته ای که در دستشویی، حمام یا دیگر اتاق های خانه هم می توانید از آن بهره بگیرید.

وسایل مدرن و براق

در سرویس های بهداشتی تک‌رنگ، می توانید با اکسسوری یا جزئیات ریز، شیک و براق، دکور کاملا متفاوت و زیبایی ایجاد کنید. مثلا حمامی که تماما سفید است را با انواع دستگیره، آویز، شیرآلات و آینه طلایی و براق تزئین کنید. حتی لولای در یا رخت‌آویز را هم طلایی و براق انتخاب کنید. همین وسایل به ظاهر کوچک، در دکور سرویس بهداشتی تاثیر بزرگی دارند.

وسیله ای عجیب و بی ربط

برای اینکه در فضای سرویس بهداشتی یک تغییر اساسی ایجاد کنید، می توانید از وسایل کاملا بی ربط استفاده کنید. به طور مثال، یک لوستر چند شاخه که اصولا در پذیرایی یا نشیمن استفاده می شود را در حمام نصب کنید. همین یک کار ساده موجب جلب توجه زیاد می شود.

اعمال دکور غیرمنتظره

یکی دیگر از کارهایی که می توانید در حمام انجام دهید تا دکوراسیون جدید، متفاوت و خاص داشته باشد، این است که مثلا دیوار پشت دوش حمام را با رنگ و طرحی متفاوت نقاشی و تزئین کنید. دیوارها را با رنگ های شاد، جیغ و با طراوات نقاشی کنید.

کاشی های رنگی

از دیگر کارهای جالب برای تزئین حمام، استفاده از کاشی های ریز با رنگ های متنوع است. استفاده از این نوع کاشی ها در حمام چندان رایج نیست و به همین دلیل موجب زیباتر دیده شدن فضا می شود.

رعایت اصول اولیه

اگر در و دیوار و وسایل حمام رنگ کلاسیک و خنثی دارد، با استفاده از رنگ کاملا متفاوت مثل قهوه ای سوخته در وسایلی همانند آینه یا تاقچه، جلب توجه کنید.

سبد وسایل

برای نگه داشتن حوله و دیگر وسایل حمام خوب است از سبدهای حصیری و زیبا استفاده کنید. این سبدها علاوه بر اینکه محلی برای قراردادن وسایل هستند، ظاهر زیبایی هم دارند و به عنوان دکور نیز کاربرد دارند.

طرح عمودی

طرح و راه‌راه‌های عمودی نیز از دیگر کارهایی است که به زیبایی و بزرگ تر دیده شدن حمام کمک شایانی می کند. با این طرح این توهم را ایجاد می کنید که فضای اتاق بلند و بزرگ است.

تناسب کف و دیوار

کاشی، رنگ و طرحی که برای کف حمام انتخاب کرده اید را روی دیوارها هم ادامه دهید. این طرح موجب بزرگ تر دیده شدن عمق فضا می شود. یعنی با یک کار ساده، خیلی راحت می توانید حمام خانه خود را بزرگ تر از آنچه هست، نمایش دهید.

جادوی اکسسوری ها

برای تزئین حمام لازم نیست وسایل گران و لوکس خریداری کنید. با وسایل تزئینی ساده ای که در خانه دارید هم می توانید به حمام شخصیت متفاوت و ظاهر جدید ببخشید. پهن کردن یک قالیچه، قرار دادن گلدان یا میز چوبی کوچک از جمله کارهایی است که می توان برای تزئین حمام انجام داد.

تلفیق رنگ ها

رنگ های مورد علاقه خود را با رنگ تکمیلی آن تلفیق و روی دیوارهای حمام اعمال کنید. به طور مثال، فضای داخلی حمام را زرد و در را سرمه ای  رنگ کنید. یا رنگ های دیگری که با هم تناسب دارند برای این منظور بسیار عالی هستند.

 بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (2) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (3) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (4) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (5) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (6) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (7) بزرگ تر نشان دادن فضای حمام + عکس (8)

ارسال نظر