اسنک کدو سبز با سس سیر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن اسنک کدو سبز با سس سیر,طرز تهیه اسنک کدو سبز با سس سیر,آموزش اسنک کدو سبز با سس سیر,دستور اسنک کدو سبز با سس سیر,آموزش تصویری اسنک کدو سبز با سس سیر,مواد لازم اسنک کدو سبز با سس سیر,روش تهیه و پخت اسنک کدو سبز با سس سیر,آموزش تهیه اسنک کدو سبز با سس سیر,

اسنک کدو سبز با سس سیر

مواد اولیه :

کدو سبز4 عدد
تخم مرغ2 عدد
آرد سوخاری1 لیوان
آرد سفید1/2 لیوان
سس مایونز1/3 لیوان
سیر3 حبه
آبلیمو1 قاشق چایخوری
نمک و فلفلمقدار لازم

 

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکیند و با چنگال بزنید تا یکدست شود ، آرد سوخاری و آرد سفید را داخل کاسه های جداگانه بریزید ، کدو سبزها را بشویید و به صورت حلقه ای خرد کنید.
داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، کدوهای حلقه شده را ابتدا داخل آرد سفید بزنید سپس داخل ظرف تخم مرغ قرار دهید و پس از اینکه کامل با تخم مرغ پوشش داده شد داخل آرد سوخاری بغلطانید.
حلقه های کدو را در روغن قرار دهید تا سرخ شود ( برای هر طرف حدود 3 دقیقه زمان لازم است ) ، پس از اینکه یک ظرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود سپس روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود.
سس مایونز ، سیرهای رنده شده ، آبلیمو ، نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و با قاشق مخلوط کنید تا یکدست شود ، اسنک های کدو را داخل ظرف بریزید و همراه با سس سیر ، برش های لیمو و … تزیین و سرو کنید.

نکته : پیشنهاد میشود به جای آرد سوخاری از خرده های نان خشک استفاده کنید تا اسنک خوشمزه تر و تردتری داشته باشید.

ارسال نظر