اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي,طرز تهیه اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي,آموزش پختن اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي,دستور اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي,آموزش درست کردن اسلایس شکلاتی – پنیری,طرز تهیه اسلایس شکلاتی – پنیری,آموزش پختن اسلایس شکلاتی – پنیری,دستور اسلایس شکلاتی – پنیری,آموزش تصویری اسلایس شکلاتی – پنیری,مواد لازم اسلایس شکلاتی – پنیری,روش تهیه و پخت اسلایس شکلاتی – پنیری,آموزش تهیه اسلایس شکلاتی – پنیری,

 

اسلايس شكلات سفيد و توت‌فرنگي

 

مواد لازم:
بيسكويت 200 گرم، آسياب شده
كره 50 گرم، آب‌شده
شكر 1 قاشق سوپخوري
مواد مياني:
پنيرخامه‌اي 400 گرم
تخم‌مرغ 2 عدد
شكر 145 گرم
شكلات سفيد 200 گرم، خرد شده
ماست‌خامه‌اي 145
توت‌فرنگي 115 گرم
اسانس توت‌فرنگي يك‌دوم قاشق چايخوري

طرز تهيه:
1ـ بيسكويت آسياب شده را با كره آب‌شده و شكر مخلوط كرده و كف يك قالب Loose _Bottomed (23 سانتي‌متر) كه كف آن قابل جدا شدن است ريخته و به كف قالب و ديواره‌ها بيسكويت را فشار دهيد تا كف و ديواره‌ها را بپوشاند.
2ـ فر را روي حرارت 180 درجه سانتي‌گراد يا 350 درجه فارنهايت يا گاز 4 از قبل گرم كنيد. پنير‌خامه‌اي را كمي با همزن برقي بزنيد تا نرم و لطيف شود، سپس تخم‌مرغ را به آن اضافه كنيد و شكر را اضافه كنيد، (دور همزن كم باشد). اسانس را به مواد اضافه كرده و ماست خامه‌اي را با مواد مخلوط كنيد.
شكلات را با حرارت غيرمستقيم آب‌كرده و به مواد فوق اضافه كنيد.
3ـ مواد را روي بيسكويت ريخته و به مدت 30 دقيقه در فر بپزيد. پس از 30 دقيقه در فر را باز كنيد و بگذاريد قالب در فر مانده و خنك شود. قالب را به مدت 2 ساعت در يخچال قرار داده و سپس تارت را از قالب خارج كرده روي آن را با توت‌فرنگي دكور كنيد.

ارسال نظر