آموزش و نحوه درمان پوسیدگی ریشه گیاه

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اصول باغبانی,متوقف شدن رشد ریشه گیاه,مراقبت از گیاهان,نکات نگهداری از گیاهان آپارتمانی,پوسیدگی ریشه گیاهان,پوسیدگی ریشه گیاه,درمان پوسیدگی ریشه گیاه,مراقبت از گیاهان آپارتمانی,علت پژمردگی گیاهان آپارتمانی,علت پژمردگی گیاه,سایت باغبانی,آموزش باغبانی,هنر در زندگی

 

 

 

گاهی اوقات اگر گیاهی را بیش از اندازه آبیاری کنید، شاید فکر کنید دیگر نمی‌توانید برای بازیابی آن کاری کنید. برگ‌های گیاه شروع به زرد شدن می‌کند و به نظر گیاه در حال مردن است. شما سعی می‌کنید شیوه آبیاری گیاه را اصلاح کنید اما در واقع به نظر می‌رسد کمکی به گیاه نمی‌شود. گیاه شما از پوسیدگی ریشه رنج می‌برد.

پوسیدگی ریشه چیست؟

پوسیدگی ریشه دو دلیل دارد: اولین علت این مشکل، قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آب زیاد است که به علت نرسیدن اکسیژن سبب مرگ ریشه می‌شود. ریشه‌ها شروع به پوسیدگی یا فاسد شدن می‌کنند و حتی اگر شرایط خاک مطلوب هم باشد، این مسئله می‌تواند ریشه‌های سالم را نیز تحت تاثیر قرار داده و آن‌ها را نیز از بین ببرد.
دلیل دوم می‌تواند وجود قارچ در خاک باشد. قارچ ممکن است به صورت نهفته و طولانی مدت در خاک باقی بماند و زمانی که گیاه یک یا دوبار دچار آبیاری بیش از اندازه می‌شود؛ به طور ناگهانی بروز می‌کند. قارچ به ریشه‌ها حمله می‌کند و سبب پوسیدگی و مرگ آن‌ها می‌شود.

درمان پوسیدگی ریشه گیاه

پوسیدگی ریشه شبیه چیست؟

اگر گیاه به آرامی شروع به پژمردگی کرد و برگ‌ها نیز زرد به دلیل ناشناخته‌ای زرد شد، شما نیاز به بررسی ریشه‌ها دارید. گیاه را باید از خاک خارج کنید تا ریشه‌ها را مشاهده کنید. ریشه‌های در حال پوسیدگی سیاه می‌شوند و وقتی به آن‌ها دست می‌زنید نرم و بی‌جان شده‌اند و به راحتی از هم جدا می‌شوند. ریشه‌های سالم هنوز سفید یا رنگ پریده هستند اما وقتی آن‌ها را لمس کنید سفت و انعطاف پذیر هستند.

ارسال نظر