آموزش و طرز تهیه کیک بستنی موزی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن کیک بستنی موزی, طرز تهیه کیک بستنی موزی ,آموزش کیک بستنی موزی, دستور کیک بستنی موزی,آموزش تصویری کیک بستنی موزی ,مواد لازم کیک بستنی موزی , روش تهیه کیک بستنی موزی,آموزش تهیه کیک بستنی موزی ,

 

مواد اولیه :

برای 10 نفر
كیك (موزی)3قطعه
بستنی (موزی یا وانیلی)نیم كیلو
خامه (شیرین شده)نیم كیلو
دراژه (اختیاری)به میزان دلخواه
موزبه میزان لازم

آموزش و طرز تهیه کیک بستنی موزی

طرز تهیه:

ابتدا كیك موزی آموزش داده شده در سوران را بدون تكه های موز میپزیم دو قطعه از كیك ساده تخته‌ای را با یك بشقاب گرد قالب می‌‌زنیم. داخل یكی دیگر از قطعه‌های كیك را به اندازه پیش‌دستی برش زده و كیك وسط آن را خارج می‌‌كنیم. خامه را با دور تند همزن زده تا كاملا سفت شود. سپس كیكی را كه با بشقاب قالب زده‌ایم درون یك ظرف گذاشته و روی آن را با خامه می‌پوشانیم و حلقه خالی شده كیك را روی آن گذاشته و یك لایه خیلی نازك از خامه را دور تا دور فضای داخلی حلقه كیك می‌مالیم و قسمت خالی شده داخل كیك را با بستنی پر كرده و با ته قاشق كمی فشار می‌‌دهیم تا فضای خالی در آن باقی نماند روی بستنی و لبه كیك را نیز با لایه نازك خامه پوشانده و قطعه سوم كیك را روی آن می‌گذاریم و تمام سطح كیك را با خامه زده شده می‌‌پوشانیم. برای تزیین كیك از دراژه و موز استفاده كنیم. كیك را به مدت نیم ساعت در فریزر می‌گذاریم تا بستنی و خامه آن سفت شود.

نكات:

1)برای آماده كردن كیك بستنی همیشه احتیاج نیست كیك یا بستنی را در منزل درست كنیم بلكه می‌توان كیك را از فروشگاه‌های نان فانتزی تهیه نمود.
2)بهتر است از موز تازه استفاده كنید تا در فریزر خراب نشود.
3)حتما روی كیك بستنی درپوش بگذارید تا بوی فریزر نگیرد.
نوش جان

ارسال نظر