آموزش و طرز تهیه کباب اسکندر iskender kebab

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن کباب اسکندر iskender kebab, طرز تهیه کباب اسکندر iskender kebab ,آموزش پختن کباب اسکندر iskender kebab, دستور کباب اسکندر iskender kebab,آموزش تصویری کباب اسکندر iskender kebab ,مواد لازم کباب اسکندر iskender kebab , روش تهیه و پخت کباب اسکندر iskender kebab,آموزش تهیه کباب اسکندر iskender kebab ,

 

آموزش و طرز تهیه کباب اسکندر iskender kebab

مواد اولیه :

گوشت گوساله۲٥۰ گرم
کره۱۲۰ گرم
ماست100گرم
پیده و یا بربرینصف نان
آب گوشت1لیوان
مخلوط رب گوجه فرنگی و فلفلیک قاشق غذا خوری

 

اسکندر کباب ، نوع خاصی از کباب است که بصورت دونر ترکی آماده شده و بهمراه سس و نان پیده ، یا همان بربری ایرا ن ، در کنار ماست سرو میشود . گوشت قرمزی که در تهیه اسکندر کباب استفاده میشود ، نه خیلی چرب و نه عاری از چربی باید باشد . گوشت باید کبابی باشد .
اسکندر کباب ، که مخصوص شهر بورسای ترکیه است ، برای اولین بار در سال ۱۸٦۷ میلادی توسط اسکندر کبیر از شهر انتاکیه که شهری در جنوب ترکیه و هم مرز با سوریه است به بورسا آورده شد . امروزه اسکندر کباب در تمامی شهرهای ترکیه در منوی رستورانها جای دارد . ولی طبیعتا آنچه که در بورسا طبخ میشود ، طعمش بسیار متفاوت و لذیذ تراست .

 

و حالا طرز تهیه :
گوشت را به نازکی مقوا ببرید . بهتر است قبلا در فریزر گذشته و بگذارید یخ ببند د تا نازکتر بریده بشود . گوشت را در ماهی تابه با مقدار کمی کره تف بدهید .
در ماهی تابه ائی دیگر یک قاشق کره را آب کرده ، رب اضافه نمود و بهم بزنید . اب گوشت را علاوه نموده ، جوش که آمد از روی اجاق بر دارید .
نان بربری را بصورت مربع های کوچک برش داده ، یک قاشق کره روی آنها بمالید. سپس در ماهی تابه و یا فر کمی تف بدهید . نباید خشک بشود . ۲ الی ۳ دقیقه کافی خواهد بود .
قطعات کوچک نان را در بشقابی بگذارید . دو قاشق آب گوشت روی آن بریزید . سپس چند قاشق از سسی که با رب تهیه کرده اید روی نانها بمالید
گوشتهائی که خیلی نازک بریده بودید و آماده کرده اید را روی نان بگذارید . باقیمانده سس را نیز روی گوشت بریزید .
کره باقی مانده را نیز آب کرده روی کباب بریزید . همراه با فلفل کبابی و یا همان فلفل ترکی و گوجه کبابی و ماست میل نمائید و یا اینکه ماست را روی کبابها ریخته با هم بصورت مخلوط میل بکنید.

ارسال نظر