آموزش و طرز تهیه سوپ قارچ با نان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن سوپ قارچ با نان, طرز تهیه سوپ قارچ با نان ,آموزش پختن سوپ قارچ با نان, دستور سوپ قارچ با نان,آموزش تصویری سوپ قارچ با نان ,مواد لازم سوپ قارچ با نان , روش تهیه و پخت سوپ قارچ با نان,آموزش تهیه سوپ قارچ با نان ,طرز تهیه سوپ قارچ با نان برای ماه رمضان

 

مواد اولیه :

برای 3 نفر
آبلیموبه میزان لازم
فلفل سیاهبه میزان لازم
نمكبه میزان لازم
نان تستبه میزان لازم
خامه (غلیظ)4قاشق غذاخوری
كره4قاشق غذاخوری
شیر (غلیظ و پر چرب)2لیوان
مرغ (سینه)1قطعه
قارچنیم كیلو
سیر1حبه
پیاز1عدد
برگ بو2عدد

 آموزش و طرز تهیه سوپ قارچ با نان

 

طرز تهیه :

ابتدا قارچ را كاملا شسته و خرد كنید و به همراه كره و كمی آبلیمو آن را تفت دهید سپس، نمک و فلفل بزنید و تفت دهید تا قارچ ها نرم شوند.، سینه مرغ را كمی تفت داده و مقداری روغن به آن بیفزایید و بعد با پیاز و سیر و برگ بو اجازه دهید بپزد و بعد آن را ریش ریش کنید.
1سوم قارچ های نرم شده را داخل میکسر بریزید و نصف شیر را اضافه کنید و بزنید تا قارچ ها یکدست شوند سپس نصف دیگر شیر ، قارچ های میکس شده و نشده ،سینه مرغ ریش ریش شده را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، روی حرارت سوپ را هم بزنید تا کم کم غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و خامه را اضافه کنید.
نان های تست را ریز و مربعی خرد کنید ، داخل تابه کره بریزید و نان ها را داخل روغن تفت دهید تا سرخ و ترد شوند سپس آنها را داخل سوپ ریخته و سریع سرو كنید.

 

نكات:

1)در صورت تمایل مقداری جعفری هم به سوپ بیفزایید.
2)توجه كنید كه شیر شما باید غلیظ باشد و اگر از نمونه كم چرب آن استفاده میكنید یك لیوان دیگر هم شیر اضافه كرده اجازه دهید تا كمی آب آن تبخیر شود.

ارسال نظر