آموزش و طرز تهیه رولت گوشت با خمیر یوفکا

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن رولت گوشت با خمیر یوفکا, طرز تهیه رولت گوشت با خمیر یوفکا ,آموزش پختن رولت گوشت با خمیر یوفکا, دستور رولت گوشت با خمیر یوفکا,آموزش تصویری رولت گوشت با خمیر یوفکا ,مواد لازم رولت گوشت با خمیر یوفکا , روش تهیه و پخت رولت گوشت با خمیر یوفکا,آموزش تهیه رولت گوشت با خمیر یوفکا ,

 

آموزش و طرز تهیه رولت گوشت با خمیر یوفکا

 

مواد اولیه :

برای 4 نفر
پیاز (نگینی خرد شده)1 عدد
ماست1 ق غ
خمیر یوفکا1 بسته
تخم مرغ1 عدد
نمک به میزان لازم
رب گوجه فرنگی1 ق غ
قارچ (اسلایس شده متوسط)3 عدد
ذرت  (پخته)2 ق غ
فلفل دلمه اى (نگینی خرد شده)1عدد
گوشت چرخ کرده300 گرم
کنجدبه مقدار لازم

 

 

خمیر یوفکا که در ترکی بهش یوفکا میگن و در اروپا به فیلو معروف هست کاربردهای گوناگونی داره. هم میتونید باهاش باقلوا درست کنید هم سمبوسه و رولت های گوشت و سبزیجات.
جزو غذاهای مهمان پسند هست که نیاز به مهارت بالا نداره و در یک ساعت میتونید تهیه کنید.
در ابتدا مواد داخل رولت را تهیه می کنیم. روغن کمی اندازه 1 قاشق و نیم در تابه میریزیم و پیازها را تا جایی تفت می دهیم که نیمه طلایی بشوند.
سپس گوشت را اضافه کرده و کامل تفت می دهیم. مواد را در کناری از تابه جم, می کنیم. فللفل دلمه ای نگینی را اضافه کرده و کمی تفت داده سپس قارچ های ورقه ای شده را اضافه میکنیم با کمی ابلیمو تفت می دهیم.
در نهایت رب گوجه و نمک فلفل و ذرت را اضافه می کنیم. آب مواد باید کاملا کشیده شده باشد. در حرارت بالا تمام این مراحل را طی کنید.

 

آماده سازی خمیر رولت:

اگر خمیر یوفکا آماده خریده اید، آن را داخل یخچال قرار داده تا از حالت انجماد خارج شده و ورقه های آن به نرمی از همجدا شده باشد.
حال یک عدد تخم مرغ را در کاسه ای می شکانیم. زرده آن را جدا کرده و در کاسه دیگر قرار می دهیم. زرده را با یک قاشق زعفران دم کشیده هم میزنیم و کناری می گذاریم.
سفیده را با یک قاشق غذاخوری روغن مایع و یک قاشق غذاخوری ماست، با هم زن دستی مخلوط می کنیم.
در یک سینی بزرگ، یک لایه از خمیر را پهن کرده و روی آنرا با قلم، ازمواد سفیده و روغن می مالیم.
لایه بعدی خمیر یوفکا را روی آن پهن کرده و سفیدهوروغن را با قلم می مالیم.
حالا از مواد میانی رولت که خنک شده اند، دو انگشت پایین تر می ریزیم و به رول کردن آن می پردازیم. روی رولت ها را با مخلوط زرده و زغفران مخلوط کرده و روی آن کنجد می پاشیم.
از آنجا که خمیر یوفکا نازک است معمولا 2 الی 4 لایه از آن را برای پیچیدن مواد استفاده می کنیم. اگر در این میان خمیر شما شکست سعی کنید با مواد روغن و سفیده آن را به لایه پایینی بچسبانید.


حال در سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و رولت ها را می چینیم. رولت ها را در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد تا زمانی که روی رولت ها طلایی شود قرار دهید.(تقریبا 20 دقیقه)

ارسال نظر