آموزش و طرز تهیه دسر پارفیت اناناس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن دسر پارفیت اناناس, طرز تهیه دسر پارفیت اناناس ,آموزش دسر پارفیت اناناس, دستور دسر پارفیت اناناس,آموزش تصویری دسر پارفیت اناناس ,مواد لازم دسر پارفیت اناناس , روش تهیه و پخت دسر پارفیت اناناس,آموزش تهیه دسر پارفیت اناناس ,

آموزش و طرز تهیه دسر پارفیت اناناس

مواد اولیه :

ژلهبه مقدار لازم
شکر1/3پیمانه
بستنی1پیمانه
پودر نشاسته1 ق غذا خوری
تکه ای اناناس1پیمانه
کره1قاشق چای خوری
پودر دارچین1/2ق چای خوری
خامه1پیمانه
شیر1پیمانه
تخم مرغ1/5عدد
مغز گردوبرای تزیین

 

پارفیت دسری فرانسوی است که از ترکیب خامه ، بستنی ، ژله و تکه های میوه تهیه میشود ، در این دسر تمام مواد لایه لایه درون لیوانی شیشه ای قرار داده شده و مغزهای اجیلی و … بنابر سلیقه شخصی به ان افزوده میشود.
طرز تهیه : ژله را طبق دستور روی بسته بندی اماده کنید ( هر بسته ژله بصورت معمول با ۱ پیمانه اب داغ حل میشود و با ۱ پیمانه اب سرد مخلوط شده و برای چند ساعت درون یخچال قرار میگیرد تا بسته شود ).
در مدت زمانی که ژله ها درون یخچال بسته میشوند مواد خامه ای را اماده نمائید ، قابلمه ای کوچک را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید ، خامه را درون قابلمه بریزید و ارام ارام شیر را به ان اضافه کنید ( شیر را ناگهانی اضافه نکنید تا خامه نبرد ).
پس از اینکه شیر را با خامه مخلوط کردید و یکدست شد میتوانید دارچین را اضافه نمائید و با همان حرارت ملایم اجازه دهید تا مخلوط به جوش بیاید ، پس از جوش امدن قابلمه را از روی حرارت بردارید و مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا سس خامه ای خنک شود.
تخم مرغ ها ( ۱ تخم مرغ کامل + ۱ زرده تخم مرغ ) را با شکر و نشاسته مخلوط کنید ، سس خامه ای را مجدد روی حرارت ملایم قرار دهید تا شروع به بخار کردن کند ( مراقب باشید نجوشد ) سپس ارام ارام مخلوط تخم مرغی را اضافه کنید و انقدر هم بزنید تا خودش را بگیرد و غلیظ شود.
پس از اینکه مخلوط غلیظ شد کره را به ان اضافه کرده و مخلوط کنید ، از روی حرارت بردارید و اجازه دهید مخلوط خنک شود.
برای سرو دسر ابتدا کمی از ژله ای که اماده کرده بودید با قاشق کف ظرف شیشه ای بریزید و رویش تکه های اناناس قرار دهید ، کمی بستنی روی میوه ها بریزید سپس مقدار زیادی سس خامه ای خنک شده روی ان بریزید و در انتها با کمی گردوی خرد شده تزئین کنید ، دسر را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود.
نکته ها : در زمان اضافه کردن مخلوط تخم مرغ به سس خامه ای حرارت سس باید ملایم باشد ، اگر سس خامه ای بجوشد تخم مرغ ها بسته شده و مخلوط خوبی نخواهید داشت.
ترتیب چیدن مواد درون لیوان سلیقه ای میباشد ، میتوانید بنابر سلیقه مقدار بستنی ، ژله ، تکه های میوه و … را کم و زیاد کنید و از بستنی با طعم های متنوع استفاده نمائید.

ارسال نظر