آموزش و طرز تهیه دسر آناناس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن دسر آناناس, طرز تهیه دسر آناناس ,آموزش دسر آناناس, دستور دسر آناناس,آموزش تصویری دسر آناناس ,مواد لازم دسر آناناس , روش تهیه دسر آناناس,آموزش تهیه دسر آناناس ,

 

آموزش و طرز تهیه دسر آناناس

مواد اولیه :

آناناس کنسرویچند حلقه به دلخواه
کره30 گرم
تخم مرغ2 عدد
پودر ژلاتین2 قاشق سوپخوری معادل 10 گرم
آب کمپوت اناناس190 گرم
خامه شیرین شده220 گرم
پودر شکر90 گرم
اسانس آناناسیک قطره

 

در حالی که روز به روز تعداد میوه‌هایی که خاصیت ضد سرطانی دارند، افزایش می‌یابد، دانشمندان آناناس را نیز جزء میوه‌های ضد سرطان طبقه‌بندی کرده‌اند.
این در حالی است که تاثیر آناناس در مورد افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن از دیرباز شناخته شده بود و پزشکان همواره توصیه می‌کنند که بیماران پس از عمل‌های جراحی یا دچار شدن به بیماری‌های عفونی آناناس مصرف کنند.
همچنین کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، پتاسیم، سدیم و منگنز از دیگر املاح و مواد معدنی تشکیل دهنده آناناس به شمار می‌آیند. آناناس منبع غنی از ویتامین C بوده و حاوی ویتامین A و B1 و B2 است.
اگر طرفدار آناناس هستید ، با کمپوت آناناس میتونید یه دسر خوشمزه و شیک درست کنید.
۱- کمپوت آناناس را در آبکش بریزید تا آب شیرین آن جدا شود . حلقه های آناناس را در ته و دور ظرف مورد نظر برای دسر بچینید و ظرف را در یخچال بگذارید . شربت را هم کناری بگذارید .

۲- تخم مرغ ها را بشکنید , زرد و سفیده را جدا کنید . به زرده , کره و پودر شکر و اسانس را اضافه کرده و با همزن برقی بزنید تا کرم و کشدار شود .

۳- پودر ژلاتین را به آب آناناس افزوده , ظرف را روی بخار آب کتری بگذارید تا پودر حل شود . این محلول را به زرده اضافه کرده و مخلوط کنید .
۴- همزن را خوب شسته و خشک کنید . حالا سفیده های تخم مرغ را با همزن بزنید تا جایی که سفید رنگ و پف دار شود . خامه را هم جداگانه با همزن بزنید تا فرم دار شود . حالا هر دو را مخلوط کرده و به مواد دسر اضافه کنید و هم بزنید.
۵- مواد را داخل ظرف (ظرفی که در آن آناناس چیده بودید ) ریخته و آن را به مدت سه ساعت در یخچال بگذارید تا دسر بسته شود .

ارسال نظر