آموزش و طرز تهیه بستنی کاراملی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن بستنی کاراملی, طرز تهیه بستنی کاراملی ,آموزش بستنی کاراملی, دستور بستنی کاراملی,آموزش تصویری بستنی کاراملی ,مواد لازم بستنی کاراملی , روش تهیه بستنی کاراملی,آموزش تهیه بستنی کاراملی ,

 

مواد اولیه :

شکر280 گرم
خامه (پر چرب)530 گرم
نمک 1/4 قاشق چای خوری
وانیل1/2 قاشق چای خوری
شیر1 فنجان
تخم مرغ (بزرگ)3عدد

آموزش و طرز تهیه بستنی کاراملی

طرز تهیه:

225 گرم شکر را داخل قابلمه روی حرارت متوسط گرم کنید و با چنگال هم بزنید تا شکر کاملا گرم شود و اینکه شروع به آب شدن بکند سپس بگذارید بپزد. قابلمه را کم و بیش بچرخانید تا اینکه شکر کاملا آب شده و به رنگ کهربایی تیره دربیاید.
60 گرم خامه را اضافه کنید و بپزید تا اینکه همه کارامل آب شود. سپس به یک کاسه انتقال دهید و با نمک و وانیل مخلوط کنید و بگذارید در دمای اتاق خنک شود.
در این حین، شیر را بجوشانید و باقیمانده خامه و شکر را به آن اضافه کنید و به جوش آورید و آرام هم بزنید.
تخم مرغ ها را داخل یک کاسه بزرگ هم بزنید. سپس نصف مخلوط شیر داغ را به آن آرام اضافه کنید و با هم مخلوط کنید و بعد آن ها را به قابلمه برگردانید و روی حرارت متوسط قرار دهید و با یک قاشق چوبی آرام هم بزنید تا اینکه داغ شود ولی نجوشد. سپس از یک صافی داخل یک کاسه رد کنید و با کارامل خنک شده مخلوط کنید و بگذارید به مدت 3 الی 6 ساعت آرام خنک شود. گاه گاهی هم بزنید تا کاملا خنک شود. سپس داخل دستگاه بستنی ساز بریزید و بعد به یک ظرف دردار انتقال دهید و داخل فریزر بگذارید.

 

نکته:

از این مقدار مواد اولیه حدودا 1 لیتر بستنی بدست می آید.

ارسال نظر