آموزش و طرز تهیه آش ماست با فلفل دلمه ای

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن آش ماست با فلفل دلمه ای, طرز تهیه آش ماست با فلفل دلمه ای ,آموزش پختن آش ماست با فلفل دلمه ای, دستور آش ماست با فلفل دلمه ای,آموزش تصویری آش ماست با فلفل دلمه ای ,مواد لازم آش ماست با فلفل دلمه ای , روش تهیه و پخت آش ماست با فلفل دلمه ای,آموزش تهیه آش ماست با فلفل دلمه ای ,

 

آموزش و طرز تهیه آش ماست با فلفل دلمه ای

 

آش ماست با فلفل دلمه ای

مواد لازم :

سبزی معطر اعم از نعنا و ریحان ( سبز و بنفش ) ترخون و جعفری و تره و گشنیز و شوید یک کیلو

لپه نصف پیمانه ( یا لوبیای قرمز و یا چیتی به دلخواه )

برنج نیم دانه دو پیمانه

سیر له شده دو حبه

عصاره مرغ یا گوشت برای آش و سوپ

نمک و فلفل سیاه سابیده

ماست سفت کیسه ای ترش

پیاز داغ خلالی عسلی , ترد و خوشرنگ

در صورت تمایل تعنا داغ

فلفل دلمه ای یکعدد

طرز تهیه :

برنج را از قبل خیس کنید تا کاملا داخل آش وا برود و له شود .لپه را هم از قبل خیس کنید . سپس مقداری پیاز داغ را با عصاره مرغ یا گوشت وابتدا لپه را ریخته و بروی حرارت بگذارید بپزد سپس برنج را اضافه کنید تا بپزد . در حین پخت اگر آب لازم بود اضافه کنید . وقتی برنج کاملا پخت , سبزی خرد شده و سیر له شده را اضافه کنید . وقتی آش جا افتاد یعنی دانه های برنج در آش مشخص نبشد ,فلفل دلمه ای را چهارقاچ کرده و دانه ها را خارج کرده و فلفل را داخل آش بریزید .  ماست ترش و سفت کیسه ای را خوب هم بزنید تا یکدست شود . سپس آش را خاموش کرده ماست را داخلش ریخته و مخلوط کنید تا ماست هم داغ شود .فلفل سبز در انتها داخل آش ریخته میشود که عطر خوبی به آش دهد . اگر کمی رو ی حرارت باشد اشکالی ندارد ولی ماست لازم نیست بجوشد . سپس نمک آن را اندازه کنید و در ظرف مناسب کشیده و با پیاز داغ و نعنا داغ و سیر داغ تزیین کنید .از ماست سفت و ترش با قاشق روی آش چکانده و تزیین کنید . با برگهای سبز ریحان و نعنا هم میتوان روی آنرا تزیین نمود .

برای بازیافت غذاهای روزانه میتوانید با باقیمانده پلوی روز قبل , این آش را تهیه کنید و با عصاره مرغ یا گوشت ترکیب کرده و آش خوشمزه ای تهیه کنید . طبیعت آش ماست سرد است زیرا برنج و ماست دارد پس از فلفل سیاه سابیده و سیر داغ و نعنا داغغافل نشوید .اگر پلوی بدون خورش روی دست شما ماند این راه بازیافت و تبدیل آن به یک غذای خوشمزه دیگر است .

ارسال نظر