آموزش و طرز تهیه آش ترخینه

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن آش ترخینه, طرز تهیه آش ترخینه ,آموزش پختن آش ترخینه, دستور آش ترخینه,آموزش تصویری آش ترخینه ,مواد لازم آش ترخینه , روش تهیه و پخت آش ترخینه,آموزش تهیه آش ترخینه ,طرز تهیه آش ترخینه برای ماه رمضان

 

 

مواد اولیه :

برای 8 نفر
نخود50گرم
لوبیاچیتی50گرم
عدس50گرم
ترخینه300گرم
سبزی (تره،جعفری،گشنیز،اسفناج)300گرم
پیاز2عدد
نعنابه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم
نمكبه میزان لازم
كشكبه میزان لازم

 

 آموزش و طرز تهیه آش ترخینه

آش ترخینه آشی بسیار خوشمزه و لذیذ است و بیشتر در اراك و ملایر پخته میشود.اش ترخینه جزو غذاهای سنتی و بسیار اصیل ایرانی محسوب میشود.تكه‌های خشـــــك ترخینه را با تركیب بلغور گندم، دوغ ترش و ادویه‌هایی مانند زردچوبه، فلفل سیاه، گل زرد و نعنا خشك تهیه می‌كنند. البته می‌توانید ترخــــینه را به صورت آمـــاده تهیه كنید و تا یك سال ترخینه خشـــك‌ را نگه دارید.

طرز تهیه

. ترخینه‌های خشك را در مقداری آب خیس می‌كنیم. در قابلمه‌ای مناسب پیازداغ میكنیم و نخود و لوبیا را از آبكش رد كرده و در آن كمی تفت میدهیم و سپس با پنج پیمانه آب روی حرارت زیاد قرار می‌دهیم، زمانی كه جوش آمد حرارت را ملایم می‌كنیم. پس از یك ساعت عدس و ترخینه كه آن را آبكش كرده‌ایم، نمك، فلفل و زردچوبه را به مواد اضافه می‌كنیم و می‌گذاریم تا آش بپزد. بعد از نیم ساعت سبزی را هم به آش اضافه كرده و می‌گذاریم تا آش جا بیفتد. زمانی كه آش آماده شد آن را در ظرف كشیده و با پیاز، نعنا و سیر داغ تزیین می‌كنیم.

 

نكات:

1)اگر دوست دارید ترخینه را خودتان و در منزل تهیه كنید برای این منظور به شرح زیر عمل كنید:
بلغور(450 گرم) را در آب به مدت 21 ساعت خیس كرده و در آبكش می‌ریزیم. در قابلمه مناسب بلغور را با 10پیمانه دوغ ترش روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا جوش بزند و پخته شود. زردچوبه(یك قاشق سوپخوری)، گل زرد(یك قاشق سوپخوری)، نعنا(دو قاشق سوپخوری)، نمك و فلفل را در آخر پخت اضافه كرده و می‌گذاریم به صورت خمیر در آید.
سینی را با قلم‌مو به وسیله روغن مایع چرب كرده، پس از این كه مایه ترخینه خنك شد، مقداری از آن را برداشته، در دست فرم می‌دهیم و در سینی می‌‌چینیم تا كاملا خشك شود.
2)حتما حبوبات را از شب قبل خیس كنید و اگر فراموش كردید آنها را دو با ربجوشانید و آبش را خالی كنید تا نفخ آنها گرفته شود.

ارسال نظر