آموزش و طرز تهیه آش برگ مو

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آموزش درست کردن آش برگ مو, طرز تهیه آش برگ مو ,آموزش پختن آش برگ مو, دستور آش برگ مو,آموزش تصویری آش برگ مو ,مواد لازم آش برگ مو , روش تهیه و پخت آش برگ مو,آموزش تهیه آش برگ مو ,

آموزش و طرز تهیه آش برگ مو

 

مواد اولیه :

برای 6 نفر
زردچوبهبه میزان لازم
فلفلبه میزان لازم
نمكبه میزان لازم
پیاز1عدد
گوشت (چرخ كرده)250گرم
آب گوشت1لیتر
لپهنصف پیمانه
بلغور1سوم پیمانه
برنج1سوم پیمانه
مرزه (خرد شده)2قاشق غذاخوری
شوید (خرد شده)نصف پیمانه
برگ مونیم كیلو
آبغورهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

 

آش برگ مو جزو آشهای بسیار خوشمزه ایرانی و متعلق به منطقه آذربایجان است.این آش طعم به خصوص و خوشمزه ای دارد و مصرف آن در همه فصول به خصوص تابستان لذت بخش است.

طرز تهیه

ابتدا در ظرفی مناسب پیاز را خرد كرده و با روغن تفت می‌دهیم، سپس ادویه را اضافه كرده و اجازه میدهیم بوی خامی آن گرفته شود. آب گوشت را به مواد اضافه كرده و نمك و فلفل را هم اضافه میكنیم .برگ مو ها را ششسته و به اندازه مناسب خرد میكنیم و به مواد در حال جوش اضافه میكنیم.بلغور و برنج را شسته و به مواد اضافه میكنیم و شعله را همچنان زیاد نگه میداریم.شوید و مرزه را هم به مواد اضافه میكنیم و زیر شعله را ملایم كرده و به آش اجازه پخت میدهیم.گوشت چرخكرده را با مواد دلخواه مخلوط كرده و به صورت كوفته های ریزی در می اوریم و در روغن بسیار داغ سرخ میكنیم و آنها را در یك ربع پایان پخت آش اضافه میكنیم. برای ترشی بیشتر آش از آبغوره استفاده می‌کنیم. در پایان آش را با نعنا و پیازداغ و کوفته ریزه تزیین می‌کنیم.

 

نكات:

1)اضافه كردن ابغوره اختیاری است و اگر برگ موها ترشی لازم را دارند به آنها آبغوره نزنید.
2)لپه را حتما از شب قبل خیس كنید یا آن را دو بار جوشانده و آبش را خالی كنید.

ارسال نظر