آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

طرز تهیه کیک ماکارونی پنیری,روش تهیه کیک ماکارونی پنیری,کیک پاستا فرمی,کیک پاستا,کیک ماکارونی,دستور پخت کیک ماکارونی پنیری,راه و روش آسان کیک ماکارونی پنیری

 

 

 

مواد اولیه :

برای 8 نفر
پنیر  (پنیر فتا،تبریزی،رومانو یا پکورینو )1 و نیم لیوان – 142 گرم
خردل1 قاشق چایخوری
آردنصف لیوان- 70 گرم
کره (بدون نمک)نصف لیوان- 8 قاشق سوپخوری یا 113 گرم
پاستا450 گرم
شیر (شیر کامل یا 2 درصد چربی)5 لیوان – 1182 میلی لیتر
فلفل 4 قاشق چایخوری
جوز هندی (آسیاب شده)1/8 قاشق چایخوری
نمک1/2 قاشق چایخوری یا طبق ذائقه
پنیر چدار (تند و سفید)4 و نیم لیوان – 510 گرم

چرا این دستور آشپزی را دوست داریم:

ما بیشتر غذاهایی را که از ماکارونی و پنیر درست شده باشند دوست داریم اما این یکی محبوب ترین آنهاست. درست کردنش آسان است و میتوان آن را روی اجاق یا توی فر درست کرد و بی نهایت طعم پنیری و خامه ای دارد.

آنچه باید بدانید:

وقتی برای این غذا پاستا انتخاب می کنید، نوعی انتخاب کنید که به خوبی سس را به خودش بگیرد. ماکارونی خمیده یا فرفری یا پنه خوب جواب می دهند. اگر می توانید خودتان پنیرتان را رنده کنید. پنیرهای رنده شده ی آماده به خوبی آب نمی شوند. ما از پنیر چدار سفید برای این غذا استفاده می کنیم. معمولاً‌ پنیر چدار زرد تندتر است و خیلی خوب در سس حل می شود. خیلی از دستور های آشپزی برای این غذا به جای پنیرهای ایتالیایی (رومانو) پنیرهای سوئیسی (گرویر) را پیشنهاد می کند. پنیر گرویر در این غذا خیلی خوب می شود پس هر کدام را که دلتان خواست استفاده کنید.

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (4)

 

طرز تهیه

 

فر را داغ کنید و ظرف مخصوص فر را آماده کنید

1. اگر ماکارونی و پنیر را به جای روی گاز در فر می پزید فر را با دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک ظرف مخصوص فر 3 لیتری را با کره چرب کنید یا اسپری روغن بزنید.

پاستا را بپزید

1. یک قابلمه ی بزرگ آب و نمک را به جوش بیاورید و پاستا را اضافه کنید و طبق دستور روی بسته اما 1 دقیقه کمتر از آنچه ذکر شده بپزید. سپس پاستا را با آب سرد آبکشی کنید و بگذارید آبش برود.

سس پنیر را آماده کنید

1. شیر را در یک پیمانه ی اندازه گیری مناسب ماکروویو بریزید و 1 تا 3 دقیقه در ماکروویو بگذارید تا گرم شود. به جای آن می توانید شیر را در یک شیر جوش بزرگ بریزید و روی شعله ی متوسط گرم کنید.
2. کره را در یک تابه ی بزرگ روی شعله ی متوسط آب کنید. وقتی کره شروع به حباب زدن کرد، آرد را اضافه کنید. 2 تا 3 دقیقه بپزید و مدام هم بزنید تا عطر و بوی کره بلند شود. رنگ مخلوط آرد و کره باید قهوه ای روشن شود.
3. در حالی که هم می زنید شیر گرم شده را آهسته داخل مخلوط کره و آرد بریزید. به پختن ادامه دهید. مدام هم بزنید تا سس به غل زدن بیفتد و غلیظ شود.

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (5)


4. تابه را از روی شعله بردارید. خردل، فلفل ، جوز و 4 لیوان از پنیر چدار و کل پنیر تبریزی را اضافه کنید. آنقدر هم بزنید تا حرارت سس پنیر را آب کنید.
5. بچشید و نمک اضافه کنید. ما معمولاً نصف قاشق چایخوری نمک اضافه می کنیم ولی بعضی اوقات پنیر ممکن است شور باشد. پس طبق ذائقه ی خود نمک بزنید.

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (6)


6. نکته: اگر ترجیح می دهید مراحل بعد برای پختن ماکارونی در فر را انجام ندهید و همین حالا پاستای شسته و آبکش شده را اضافه کنید و هم بزنید و به عنوان ماکارونی و پنیر روی گاز پخته شده با سس سرو کنید.

پاستا را در فر بپزید

1. اگر پاستای شسته و آبکش شده داخل تابه جا می شود آن را به سس پنیر اضافه کنید. اگر نمی شود پاستا و سس را در یک کاسه ی بزرگ دیگر بریزید و خوب هم بزنید.

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (7)


2. سپس داخل ظرف فری که آماده کرده اید بریزید. نصف لیوان پنیر چدار باقیمانده را روی آن بریزید.
3. 40 دقیقه تا زمانی که حباب درست کند بپزید سپس فر را روی کباب پز بگذارید و 3 تا 5 دقیقه در این حالت بپزید تا رویه ی غذا حالت خشکی پیدا کند و قهوه ای روشن شود.

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (8)


4. قبل از سرو کردن بگذارید 10 دقیقه بماند

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (2)

 

آموزش درست کردن کیک ماکارونی پنیری (3)

 

 

نکات:

1)در صورت تمایل به جای پنیر چدار از پنیر پیتزا استفاده کنید.
2)میتوانید روی پاستا مقداری ژامبون را حلقه کرده و برای تزیین قرار دهید.
3)در صورت تمایل این کیک را با ماکارونی ساده تهیه کنید.

ارسال نظر